Mikroukiud ehk mikrofiiber rätik

Kellele tuleb tuttav olukord, kui peate kiirustama hotellist välja registreerima, kuid rätik on viimasest dušist veel märg? Otsite midagi veekindlat, mille sisse märg rätik rulli keerata ning lisaks sellele, et see on raske ning võtab palju ruumi seljakotis või kohvris, ootab teid pikalt reisilt naastes või järgmises peatuspunktis ka ebameeldiva lõhnaga üllatus kotti avades. Kuidas seda vältida?

Rätik on vajalik, selleta ei saa. Tihti pakuvad majutuskohad kasutamiseks rätikut või saate lisaraha eest seda rentida. See on võimalus, kuid paljud inimesed eelistavad oma isiklikku. Mis siis teha? Parim lahendus on osta rätik, selline, mida on reisile hea kaasa võtta. Selline, mis kuivab kiiresti, kaalub vähe, on väga kompaktne ning lõhnavaba. Neid on saadaval erinevates värvides ja suurustes,  kuid reisisellide selged lemmikud on mikrokiud käterätikud. Kui olete esimest korda mikrokiud rätikuga reisil käinud, ei oska te enam ilma.  

Aga mille järgi valida mikrokiud ehk mikrofiiber rätik? Mis määratleb selle maagiliselt kerge reisirätiku ning miks on ta ideaalne kaaslane?

Mis täpselt on mikrokiud-reisirätik?

Mikrofiiber või mikrokiud on materjal, mis koosneb väga peenetest kiududest. Teda iseloomustab väga kõrge imamisvõime ja pikk eluiga.

Reisides on oluline, et rätik kaaluks nii vähe kui võimalik ning võtaks reisikotis minimaalselt ruumi. Lisaks väiksemale kaalule on mikrofiiber rätik palju suurema imamisvõimega ning palju kiiremini kuivav, kui traditsiooniline rätik.

Mikrokiud rätiku eelised:

-       Väga kompaktne, väikeseks kokku pandav
-       Kiiresti kuivav
-       Väikese kaaluga
-       Antibakteriaalne
-       Lihtne hooldada
-       Kogub vähem mustust enda külge (sh liiva)

Mikrokiu rätiku miinused:

-       Puudutus ei ole nii pehme
-       Ei tohi liiga kuumaga pesta
-       Ei tohi kuivatis kuivatada

Kõige populaarsem on mikrokiud rätik seljakotiga reisijate hulgas, kuid ka spordimaailma on mitmekülgne rätik juba jõudnud. See võtab spordikotis vähe ruumi ja kuivab kiiresti. Väga palju kasutatakse seda ka joogas ning jõusaalis.

Ranna külastamiseks on mikrofiiber rätik on parim valik. Peene tekstuuri tõttu ei jää liiv rätiku külge,  jättes selle sinna, kuhu see kuulub ning hoides teie reisikoti, auto ning kodu liivavaba.

Kuidas hooldada mikrokiud rätikut?

1. Pese soojas või kuumas vees kasutades pehmet pesuainet.

2. Ära kasuta pesupehmendajat!

3. Jälgi, mida sa mikrofiiber kangaga koos pesed. Väldi pesemist koos puuvillaste kangastega, sest mikrofiiber kangas võtab enda külge puuvillase kanga kiud.

4. Ideaalolukorras pese mikrofiiber lappi vaid koos teiste mikrofiiber kangastega.

5. Käsitsi pestes, pese kuuma veega ja pehme pesuainega ning pehmeste harjastega harjaga.

6. Kõige parem on kuivatada mikrofiiber kangast õhu käes. Mikrofiiber kangas kuivab kiiresti.
Eelmine
Miks on oluline kanda saunas mütsi?
Järgmine
5 müüti jooga kohta

Vastused puuduvad

Email again: